Skip to content. | Skip to navigation

Sections
Personal tools
You are here: Home Edukacja Biuletyn techniczny Numer 1(7)/2004
Archiwum
 
 

Numer 1(7)/2004


28 lutego 2004

W nowym roku mamy przyjemność zaprezentować Państwu nowości rynkowe w dziedzinie zabezpieczeń i sieci.

W bieżącym wydaniu:


SSL VPN - nowy standard sieci VPN

IPSec jest ogólnie przyjętym standardem i najczęściej stosowaną technologią sieci VPN. W niektórych zastosowaniach posiada jednak istotne ograniczenia (np. zdalny dostęp użytkowników). Alternatywną do IPSec technologią VPN jest SSL. Podstawową zaletą SSL jest dostępność sieci VPN ze zwykłego komputera PC, na którym nie ma potrzeby instalowania i konfigurowania dodatkowego oprogramowania. Technologia SSL VPN opiera się na zasadzie wykorzystania mechanizmów szyfrowania i uwierzytelniania transmisji danych zawartych w przeglądarkach Web.

 Przeczytaj artykuł - ssl_vpn.pdf, 181 KB


Kompleksowe rozwiązania dla sieci rdzeniowych

Jeszcze niedawno przepustowości rzędu 10Mbps, następnie 100Mbps i 1Gbps zaspokajały w zupełności potrzeby. Aktualnie nie wystarczają już przepustowości rzędu 1Gbps na jedynym porcie. Dostępne są już urządzenia, które oferują pasmo zapewniające obsługę na poziomie 10Gbps na pojedynczym porcie przełącznika. Jednakże wydajność sprzętowa przełączników nie jest jedynym elementem decydującym o ogólnej ocenie i przydatności rozwiązania. Ważnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę jest, aby elementy wykorzystane do budowy sieci tworzyły integralną infrastrukturę, zarówno pod względem sprzętowym jak i oprogramowania wykorzystywanego do zarządzania siecią. Dodatkowo rozwiązanie bazujące na analogicznej architekturze sprzętowej, programowej i zarządzania zapewnia prostsze utrzymanie i zarządzanie siecią.

 Przeczytaj artykuł - Kompleksowe_rozwiazania_dla_sieci_rdzeniowych.pdf, 1.26MB


Obsługa wielu łączy do Internetu i ochrona przed awariami

Polecamy Państwu także zapoznanie się z artykułem “Obsługa wielu łączy do Internetu i ochrona przed awariami” opublikowany na łamach magazynu IT-FAQ. Przedstawia on zagadnienia związane z zapewnieniem wysokiej jakości komunikacji oraz stałej dostępności infrastruktury sieciowej i Internetu.

 Przeczytaj artykuł (250kB)


Jeżeli nie chcesz otrzymywać dlaszych wydań tego biuletynu wyrejestruj swój adres e-mail z pomocą tego formularza

Jeżeli wydaje Ci się, że ten biuletyn jest atrakcyjny zaproponuj jego subskrypcję znajomym

Zobacz poprzednie wydania


ZASTRZEŻENIE PRAWNE

  • Niniejsza przesyłka adresowana jest do ściśle okreslonego odbiorcy.
  • W rozumieniu ustawy 18.07.2002r. (DZ.U. nr 144 poz. 1204) "O świadczeniu usług drogą elektroniczną" niniejsza przesyłka stanowi korespondencję zamówioną i nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń prawnych. W każdej chwili adresat może zrezygnować z korzystania z tego serwisu poprzez wysłanie stosownej prośby na adres nadawcy.


©  CLICO Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Cookie info

Close