Numer 9(24)/2015
Szanowni Czytelnicy, W bieżącym wydaniu Biuletynu IT szczególnie polecamy Państwa uwadze obszerny artykuł nt. dobrych praktyk wdrożenia zabezpieczeń Websense, który powstał w oparciu o doświadczenia nabyte przez naszych inżynierów przy realizacji dużej skali projektów DLP.
Mamy też sporo nowości, zarówno z oferty znanych producentów – Imperva, jak i zupełnie nowe rozwiązania w naszym portfolio - system zarządzania incydentami bezpieczeństwa eSecure SecureVisio oraz centralny system zarządzania urządzeń mobilnych MobileIron.
dr inż. Mariusz Stawowski
Czas na SOC i GRC
W celu uzyskania całościowego obrazu bezpieczeństwa organizacji w obszarze technicznym i biznesowym oraz stałego monitorowania tego stanu budowane są tzw. Centra Zarządzania Bezpieczeństwem, oryginalna nazwa Security Operation Center (SOC). Dużą pomoc w budowie nowoczesnego SOC stanowią specjalistyczne rozwiązania GRC czyli Governance, Risk management, and Compliance. System GRC wspiera główne obszary działania SOC: nadzór bezpieczeństwa organizacji, zarządzanie ryzykiem organizacji w obszarze IT, zapewnienie zgodności systemów IT z wymaganiami bezpieczeństwa.
Piotr Tkaczyk
Mobile Iron
Powszechnie obserwowaną tendencją stało się zanikanie granic między czasem zarezerwowanym na pracę i na odpoczynek. Wiele firm od dawna z powodzeniem realizuje programy pracy zdalnej lub elastycznego czasu pracy. Podążając za statystykami, ponad 82% ludzi wykonuje czynności życia prywatnego w trakcie czasu pracy, zaś 64% pełni obowiązki zawodowe w czasie, który tylko w teorii okazuje się być czasem wolnym. Każda firma, mając świadomość dokonujących się przeobrażeń i zwiększającego się nacisku na zapewnianie komfortu, a zarazem efektywności pracy, musi podążać za wymaganiami konkurencyjnego rynku. Jednym z wiodących pomysłów jest implementacja rozwiązań mobilnych w miejscu pracy.
Imperva SecureSphere Bot Protection
Imperva używała metod i technologii pozwalających na wykrycie i obsługę botów. W nowej wersji oprogramowania narzędzia te zostały udoskonalone i rozszerzone. W realizacji ww. celów używamy technologii Incapsula. Klasyfikacja oparta jest o predefiniowane sygnatury pobierane z chmury
Imperva. Jest to kolejna korzyść wynikająca z połączenia Incapsula i Imperva.
Krzysztof Górowski
Testowe wdrożenie systemu DLP na przykładzie Websense TRITON AP-DATA
Rozwiązania służące do ochrony przed wyciekiem istotnych informacji uchodzą za skomplikowane, trudne we wdrożeniu oraz konfiguracji, a projekty za ciężkie w zarządzaniu i skutecznym zakończeniu. Celem niniejszego opracowania jest podsunięcie Czytelnikowi garści najważniejszych informacji, wraz z przekazem, iż pewne cechy rozwiązań w połączeniu z odpowiednią metodologią przeprowadzenia testów niemalże gwarantują sukces projektu. Autor omawia wybrane aspekty testowego wdrożenia systemu DLP na przykładzie rozwiązania Websense TRITON AP-DATA dawniej Websense Data Security Suite (DSS).
Najnowsze Wydarzenia:
- Check Point Security Day 2015
- Clico Partner Event 2015
- F5 Networks otwarło Centrum Technologiczne w Warszawie