Skip to content. | Skip to navigation

Sections
Personal tools
You are here: Home Rozwiązania Producenci MobileIron BYOD łatwiejszy niż myślisz
MobileIron
MobileIron
Vendor's home page
Opisy
 
 

BYOD łatwiejszy niż myślisz

Dzisiejszym smartfonom bliżej raczej do komputera niż do telefonu, który mieści się w jednej dłoni i towarzyszy nam przez cały dzień bez względu na to gdzie jesteśmy i co robimy.

Jaki procent ludzi robi zdjęcia na wakacjach drogą lustrzanką lub biega bez aplikacji rejestrującej trasę i prędkość? Kto z nas w czasie podróży włącza komputer żeby sprawdzić e-mail lub przeczytać najnowsze wiadomości? Dlatego tak ważne jest umożliwienie pracownikom dostępu do naszej infrastruktury, za pomocą ich własnych ulubionych urządzeń w sposób szybki i bezpieczny. Jedynym dostępnym dziś na rynku rozwiązaniem, stwarzającym możliwość połączenia wygody użytkowników z bezpieczeństwem firmy są rozwiązania EMM (Enterprise Mobility Management). Dzięki nim możemy zbudować pełną, zunifikowaną infrastrukturę zarządzania urządzeniami mobilnymi i laptopami – także tymi, które użytkownicy przynoszą prywatnie. W najbliższych latach trend BOYD będzie się rozwijał i musimy się na niego przygotować. Po wdrożeniu EMM, podczas instalacji klienta (over the air, także w trybie pushed to device) na urządzeniu tworzony jest bezpieczny szyfrowany kontener, w którym znajdują się aplikacje firmowe. W zależności od trybu pracy aplikacje mogą być wypychane do urządzenia przez administratora MobileIron lub pobierane z firmowego sklepu z aplikacjami (wybranymi przez firmę - play lub appstore), do kontenera przez samego użytkownika. Prawo do instalacji w firmowym kontenerze ma tylko MobileIron, ale przy fizycznej ingerencji użytkownika.

Zapraszamy do zapoznania się z rozwiązaniem MobileIron w firmie CLICO, gdzie dysponujemy pełnym labem rozwiązania, oraz oferujemy pomoc certyfikowanych inżynierów.

Cookie info

Close