Historia firmy

CLICO od 1991 roku działa na rynku jako specjalizowany dystrybutor z wartością dodaną. Koncentruje się na trzech obszarach: bezpieczeństwie, sieciach i zarządzaniu. Skutecznie wprowadza i promuje w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej unikalne rozwiązania liderów rynku światowego. Stawia na najwyższe kompetencje, oferując jako autoryzowany ośrodek wysoko cenione wsparcie przed- i po-wdrożeniowe, a także  własne szkolenia, obejmujące nie tylko technologie i produkty, ale też zagadnienia ogólne.

Od początku swego istnienia CLICO konsekwentnie skupia swoją działalność na współpracy z partnerami handlowymi, oferując najlepsze warunki obsługi technicznej, logistycznej i handlowej, będąc najlepiej rozumianym dystrybutorem z wartością dodaną zaawansowanych i trudnych rozwiązań. Do obsługi projektów podchodzimy kompleksowo - naszym lojalnym partnerom oferujemy bezpłatną pomoc techniczną przed- i po- sprzedażową oraz wszelką możliwą pomoc w doborze produktów i rozwiązań. Wymienić tu można między innymi rozmowy handlowe prezentacje, ewaluacje produktów, wdrożenia testowe, a także unikalne opracowania dla kadry kierowniczej pokazujące korzyści biznesowe z zastosowania naszych rozwiązań.

Chętnie dzielimy się naszymi kompetencjami. Nasz dział usług profesjonalnych skupia kilkunastu inżynierów i trenerów z wieloletnim doświadczeniem oraz najwyższymi stopniami certyfikacji w dziedzinie sieci i bezpieczeństwa IT.  Projektujemy i tworzymy narzędzia ułatwiające partnerom oferowanie naszych produktów. Jesteśmy autorami wielu publikacji i opracowań dotyczących naszych technologii.