Yubico

Firma założona w 2007 roku, z siedzibą główną mieszczącą się w Sztokholmie i Santa Clara, CA. Od momentu wejścia na rynek, organizacja bardzo szybko stała się liderem w wyznaczaniu globalnych standardów bezpiecznego dostępu do komputerów, urządzeń mobilnych, serwerów, różnego rodzaju systemów oraz kont internetowych. Firma Yubico jest głównym współtwórcą otwartych standardów uwierzytelniania FIDO2, WebAuthn oraz FIDO Universal 2nd Factor (U2F), a także pionierem w dostarczaniu nowoczesnych, sprzętowych oraz odpornych na phishing tokenów uwierzytelniających typu „Passwordless”. Firma dostarcza swoje rozwiązania na dużą skalę Klientom w ponad 160 krajach.

Yubico dostarcza swoim Klientom szereg sprzętowych tokenów bezpieczeństwa, które można przypiąć do pęku kluczy, a w razie potrzeby podłączyć do komputera lub urządzenia mobilnego, tym samym dodając dodatkową warstwę bezpieczeństwa, w celu zapewnienia najsilniejszej ochrony przed atakami phishingowymi. Użytkownicy mogą połączyć swój token z kodem PIN lub danymi biometrycznymi, aby spełnić wysokie wymagania dotyczące weryfikacji tożsamości w trakcie wykonywania różnego rodzaju poufnych transakcji.

Opis technologii

User Authentication

User Authentication - Tokeny Yubico dostępne są w różnych wariantach, wspierają wiele popularnych w branży protokołów takich jak: FIDO2, U2F, OTP, OpenPGP, czy też infrastrukturę klucza publicznego, czyli PKI. Oprócz tego, różne modele kluczy wyposażone zostały w najpopularniejsze na rynku złączą i technologie łączności. Zaliczyć do nich można złącze typu USB-A, USB-C, Lightning oraz NFC w celu uwierzytelniania się na urządzeniach mobilnych. Dla bardziej wymagających Klientów, Yubico stworzyło klucze bezpieczeństwa z certyfikacją FIPS 140-2 instytutu NIST oraz z czytnikiem biometrycznym. Dodatkowym atutem tych urządzeń jest odporność na zgniatanie, brak ruchomych części, czy też baterii zasilających oraz całkowita pyłoszczelność i wysoka klasa wodoszczelności gwarantowana przez normę IP68.

Pomocne pliki