Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. to światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa w Internecie. Zapewnia swoim klientom bezkompromisową ochronę przed wszelkiego typu zagrożeniami, redukując przy tym złożoność systemów bezpieczeństwa i obniżając koszty utrzymania.

WIĘCEJ INFORMACJI:


  PO WIĘCEJ O CHECK POINT ODWIEDŹ:

   Opis technologii

   Anti-malware Sandbox

   Check Point Sandblast - to rozwiązanie zapewniające wykrywanie malware bez znajomości sygnatur złośliwych programów. Występuje w formie ThreatEmulation, który można określić mianem klasycznego rozwiązania Sandbox polegającego na analizowaniu plików pod kątem identyfikacji niebezpiecznych zachowań np.: nawiązywania niedozwolonych połączeń sieciowych, dokonywania niedozwolonych zmian plików systemowych i wpisów w rejestrach, pobierania niedozwolonego kodu z Internetu, itp. Pliki mogą być przesyłane do analizy do chmury producenta, albo podlegać analizie lokalnie na dedykowanym do tego urządzeniu. ThreatExtraction to kolejne rozwiązanie wchodzące w skład SandBlast pozwalające w ułamku sekundy oczyścić plik z potencjalnych zagrożeń (makra, osadzone obiekty, kod JavaScript, itp.) - tak oczyszczony plik niemalże od razu jest przesyłany do odbiorcy, podczas gdy oryginalny podlega w tle ocenie po stronie ThreatEmulation. Poza tym dostępne są również rozwiązania IPS, Anti-Virus, Anti-Bot, Zero-Phishing, które chronią komputery użytkowników przed atakami pochodzącymi z Internetu, jak i również pochodzącymi z wnętrza sieci (blokada komunikacji z serwerami Command&Control).

   Cloud Security - Cloud Security Posture Management

   CloudGuard Posture Management - jest częścią CloudGuard Cloud Native Security platform. Automatyzuje zarządzanie zasobami i usługami wielochmurowymi w tym wizualizację i ocenę stanu bezpieczeństwa. Rozwiązanie pozwala na wykrywanie błędnej konfiguracji oraz egzekwowanie najlepszych praktyk i zgodności ze standardami w zakresie bezpieczeństwa.

   Cloud Security - Cloud Workload Protection Platform

   CloudGuard for Workload Protection - zapewnia w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do zabezpieczania środowisk chmurowych z polityką Zero Trust. Pozwala na automatyczne egzekwowanie bezpieczeństwa dla zespołu DevOps. Bezpieczeństwo niezależne od konkretnej chmury, architektury czy też cyklu życia w którym aktualnie znajduje się nasz projekt.

   Cloud Security - Cloud-Native Protection Platform

   Cloud-Native Application Protection Platform - to model bezpieczeństwa natywny dla chmury, który obejmuje Cloud Security Posture Management (CSPM), Cloud Service Network Security (CSNS) i Cloud Workload Protection Platform (CWPP) w jednej holistycznej platformie.

   Cloud Security - Security Service Edge

   Harmony Connect - to rozwiązanie pozwalające na zestawienie bezpiecznego połączenia do infrastruktury chmurowej z wykorzystanie filozofii „Zero Trust Network Access”. Użytkownicy, będący po za siedzibą firmy, są w pełni chronieni za pomocą chmurowej bramy internetowej, która zapewnia działanie takich funkcjonalności jak IPS kontrola dostępu czy DLP. Harmony Connect oferuje bezpieczny dostęp zarówno bezpośredni jak i za pomocą API.

   Endpoint Security

   Harmony Endpoint - to kompleksowy pakiet zabezpieczeń dla komputerów stacjonarnych, komputerów przenośnych i urządzeń mobilnych, działający w integracji z zabezpieczeniami sieciowymi Check Point. Rozwiązanie „na końcówki” gwarantuje m.in.: zmniejszenie ryzyka przejęcia komputerów firmowych przez przestępców, także w sytuacjach, gdy pracownicy znajdują się poza siedzibą organizacji i ich komputery nie są chronione przez zabezpieczenia sieci firmowej oraz w razie lekkomyślnego zachowania pracowników (np. surfowania po Internecie z podłączonych modemów GSM, podłączenia do komputerów firmowych nieznanych nośników pen-drive). Dodatkowo rozwiązanie Check Point Harmony Endpoint można wyposażyć w moduł szyfrowania dokumentów MS Office, analizę pobieranych plików w środowisku sandbox czy opcje anti-phishing.

   Firewall

   Quantum SECURITY GATEWAY - realizuje następujące zadania: kontroluje aplikacje używane przez pracowników (np. P2P, Tor, Gmail, Facebook), a nie tylko numery portów, identyfikuje tożsamość pracowników komunikując się z Microsoft Active Directory i innymi systemami uwierzytelniania, realizuje funkcje Intrusion Prevention (IPS), także chroni komputery użytkowników przed atakami z Internetu (tzw. atakami Drive-by Download), poddaje inspekcji antywirusowej i IPS także ruch zaszyfrowany protokołem SSL/TLS.

   SCADA/OT Security

   Quantum IoT Protect - Wykrywanie anomalii w sieci przemysłowej oparte na analizie zachowania i dopasowywaniu wzorców szkodliwej aktywności. Automatycznie wykrywa zasoby, wizualizuje ścieżki komunikacyjne aż do najniższych poziomów sieci OT, gdzie kontrolowane są procesy technologiczne. Pasywny system monitorowania - nie wywiera żadnego wpływu na sieć OT, nie jest wymagane aktywne skanowanie, nie ma potrzeby instalowania oprogramowania na urządzeniach końcowych. Wysyła alarmy bezpieczeństwa SOC za pomocą SYSLOG.

   Virtual Security

   Check Point CloudGuard - Zabezpieczenia działające wewnątrz środowiska wirtualnego zapewniają ochronę wirtualnych maszyn (VM), którą nie mogą zapewnić zewnętrzne fizyczne urządzenia zabezpieczeń, m.in. inspekcję komunikacji sieciowej wewnątrz środowiska wirtualnego pomiędzy VM. Funkcje bezpieczeństwa firewalla nowej generacji działają w integracji z wirtualnym środowiskiem VMWare NSX.

   Pomocne pliki

   Szkolenia autoryzowane

   Jesteś zainteresowany? Sprawdź naszą ofertę szkoleniową.

   Zapisz się
   Wideoporadniki

   Instalacja | Konfiguracja | Użytkowanie

   Zobacz