SailPoint Technologies

SailPoint Technologies to amerykańska firma założona w 2005 roku. Od wielu lat jest światowym liderem na rynku produktów służących do zarządzania tożsamością i dostępem (IDM – Identity Management; kategoria znana także pod nazwą IAM – Identity and Access Management oraz IGA – Identity Governance and Administration). Produkty firmy SailPoint pozwalają na utworzenie spójnej i obejmującej całą organizację polityki zarządzania dostępem do zasobów: danych, aplikacji, infrastruktury.

Jest to możliwe dzięki:

  • Certyfikacji dostępu
  • Budowaniu scenariuszy obsługi żądania dostępu
  • Uczeniu maszynowemu i sztucznej inteligencji
  • Automatyzacji procesu nadawania i odbierania uprawnień
  •  Monitorowaniu dostępu do wrażliwych plików
  • Zarządzaniu hasłami
  • Separacji uprawnień

WIĘCEJ INFORMACJI:

https://www.sailpoint.com/

Opis technologii

IDM

Identity IQ - Zaprojektowane dla dużych organizacji ze skomplikowaną strukturą umożliwia: granularne zarządzanie dostępem do zasobów, kontrolę dostępu do zasobów chmurowych AWS, integrację z czołowymi rozwiązaniami PAM np. Cyberark PAS, tworzenie złożonych scenariuszy i konfiguracji, dostępne jako rozwiązanie lokalne lub w chmurze.

Identity Now - Przeznaczone dla nowoczesnych przedsiębiorstw rozwiązanie dostarcza: wbudowanego narzędzia implementacji dobrych praktyk zarządzania tożsamością, łatwego w użyciu panelu przeznaczonego do analizy biznesowej, portalu do automatyzacji scenariuszy obsługi zapotrzebowania dostępu, integracji z czołowymi rozwiązaniami PAM np. CyberArk PAS.

Predictive Identity - Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego firma SailPoint wprowadza na rynek nową generację rozwiązań zarządzania dostępem. Radzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi aplikacjami i danymi, również w środowiskach chmurowych i mieszanych. Uczy się jak działa organizacja i przygotowuje rekomendacje do podejmowania kluczowych decyzji dotyczących nadawania uprawnień. Umożliwia utworzenie spójnej dla całej organizacji polityki dostępu opartej na rolach oraz wykrywania konfliktów dostępu do procesów biznesowych. Dzięki możliwości integracji z wieloma produktami proces zarządzania dostępem można zautomatyzować dzięki czemu staje się szybki i odporny na błędy.

Pomocne pliki