Pointsharp

Pointsharp jest europejską firmą założoną w 2006 roku w Szwecji, zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Umożliwia organizacjom zabezpieczanie danych, tożsamości oraz dostępu w sposób przyjazny dla użytkownika. Pointsharp uważa, że bezpieczeństwo musi być łatwe, zarówno dla użytkowników, jak i dla działu IT. W 2022 roku Pointsharp przejął prawa do niemieckiej firmy Cryptshare – wiodącego dostawcę rozwiązań służących bezpiecznej komunikacji i udostępniania plików.

WIĘCEJ INFORMACJI:

https://www.pointsharp.com/

Opis technologii

Data Encryption

Cryptshare Secure E-mail - zapewnia szyfrowanie tematu, tekstu i załączników, a także szyfrowanie wiadomości e-mail w programie Outlook i HCL Notes.

Cryptshare Secure File Transfer - pozwala bezpiecznie wysyłać i odbierać pliki o dowolnym rozmiarze, do intuicyjnej aplikacji Cryptshare Web App potrzebna jest tylko przeglądarka, bez ograniczeń rozmiaru plików - wysyłaj duże pliki w Outlooku.

File Encryption and Sharing

Cryptshare - kompletne, bezpieczne i łatwe w obsłudze rozwiązanie, służące do udostępniania plików w obrębie organizacji i pomiędzy kontrahentami, to potrzeba każdego współczesnego przedsiębiorstwa. Rozwiązanie takie zwiększa wydajność pracowników i zapewnia zespołowi IT kontrolę nad przekazywanymi treściami, bezpieczeństwem oraz zgodnością. Pracownicy mogą korzystać z dowolnego urządzenia, aby bezpiecznie uzyskiwać dostęp, synchronizować i udostępniać pliki innym pracownikom, klientom, partnerom oraz swoim dostawcom. Szyfrowanie wiadomości, integracja z popularnymi klientami pocztowymi, możliwość wysyłania dużych plików oraz funkcja anulowania transferu załączników, to zaledwie kilka zalet, którymi może się pochwalić system Cryptshare. Dokładając do tego możliwość wdrożenia chmurowego, bądź lokalnego, otrzymujemy ogromną elastyczność i zgodność dla wielu Klientów, a to wszystko przy stosunkowo niskich kosztach posiadania, dostosowanych do potrzeb małych i dużych firm.

User Authentication

Gateway - Pointsharp Gateway - technicznie jest to odwrotne proxy (reverse proxy) zbudowane na usługach Microsoft IIS z modułami realizującymi różne funkcjonalności. W porównaniu z innymi reverse proxy dostępnymi na rynku, skoncentrowanymi bardziej na warstwie sieciowej, Pointsharp Gateway działa w warstwie aplikacji. Współdziała z uwierzytelnianiem oraz treścią, aby zapewnić bezpieczeństwo logowania i dostępu. Pointsharp Gateway współpracuje z rozwiązaniem Pointsharp ID Server

ID Server - Łatwe i bezpieczne logowanie dla użytkowników końcowych oraz działu IT. Serwer posiada wsparcie dla rozwiązań mobilnych i elastyczność, które pomagają spełnić wymagania różnych przedsiębiorstw. Dzięki Pointsharp ID Server Klient otrzymuje jedno rozwiązanie dla wszystkich logowań oraz scentralizowany wgląd w to, jak i gdzie użytkownicy się logują.

Net iD Access - Pointsharp Net iD Access to narzędzie i aplikacja służąca do wydawania programowych tokenów uwierzytelniających oraz kart inteligentnych w scenariuszach mobilnych. Zapewnia on uwierzytelnianie poza pasmem (out-of-band) oraz umożliwia składanie cyfrowych podpisów dla urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych.

Net iD Client - Pointsharp Net iD Client dostarcza bezpieczne i pewne logowanie na systemach operacyjnych różnych producentów - MS Windows, macOS oraz Linux. Oprogramowanie klienckie Net iD Client jest najbardziej zaawansowanym klientem PKI na rynku, który przeznaczony jest do integracji z kartami inteligentnymi oraz innymi typami tokenów uwierzytelniających. Wystarczy, że integrowana aplikacja wspiera bezpieczeństwo oparte o osobiste certyfikaty użytkowników. Pointsharp Net iD Client jest dostawcą usług kryptograficznych (CSP), a także pełnym klientem PKI, wspierającym architekturę Minidriver i PKCS#11.

Net iD Portal - Platforma Pointsharp Net iD Portal dostarcza zarządzanie cyklem życia uwierzytelnienia oraz tokenów dostępowych Twoich użytkowników, oferując pełną przejrzystość, obsługę wszystkich wiodących platform, logowanie i raportowanie oraz prosty interfejs, który jest łatwy do zrozumienia dla wszystkich użytkowników. W Pointsharp Net iD Portal możesz aktywować, odblokowywać, odnawiać, blokować i unieważniać certyfikaty – pomaga uzyskać pełną kontrolę nad użytkownikami oraz ich cyfrowymi tożsamościami.

Pomocne pliki