Trend Micro

Trend Micro chroni przedsiębiorstwa — począwszy od chmury, aż po urządzenia mobilne. Jako największy dostawca specjalizujący się wyłącznie w zabezpieczeniach i uznany lider w dziedzinie bezpieczeństwa serwerów i wirtualizacji, Trend Micro ma wyjątkowe możliwości pomagania firmom w maksymalnym wykorzystaniu zalet wirtualizacji i przetwarzania w chmurze. Ponadto pomagamy w rozwiązywaniu innych problemów biznesowych, takich jak konsumeryzacja informatyki, utrzymanie zgodności z przepisami, walka z zaawansowanymi zagrożeniami trwałymi (ATP - advanced persistent threats) oraz obniżenie kosztów posiadania zabezpieczeń i zarządzania nimi.

WIĘCEJ INFORMACJI:

https://www.trendmicro.com

Opis technologii

Anti-malware Sandbox

Trend Micro Deep Discovery - chroni przed atakami APT (Advanced Persistent Threats) i innymi atakami ukierunkowanymi. Umożliwia efektywne wykrywanie 0-day malware oraz niezwykle skuteczne wykrywanie i analizę innych ukrytych zagrożeń. Działa w oparciu o technikę sandboxingu - uruchomienie i analiza kodu w środowisku symulującym rzeczywisty komputer użytkownika. Analiza działania kodu i identyfikacja niebezpiecznych zachowań, np.: połączenia sieciowe i protokoły C&C, zmiany plików systemowych i wpisów w rejestrach, pobieranie innego kodu z sieci, itp.

DLP

Trend Micro Integrated Data Loss Prevention - to dodatek do rozwiązań ochrony punktu końcowego, brak i pracy grupowej pochodzących od Trend Micro. Identyfikuje, monitoruje i chroni poufne dane i własność intelektualną firm, niezależnie od tego czy dane są przechowywane, używane, czy przesyłane w sieci, czy też znajdują się na urządzeniach końcowych, a nawet urządzeniach mobilnych. Oferuje szeroki zasięg inspekcji w różnych typach plików, aplikacjach i urządzeniach - od komunikatora IM i Skype po dyski CD, dyski USB i ActiveSync. Trend Micro Integrated DLP jest obecne w produktach: ApexOne, Cloud App Security, InterScan Web Security Gateway, InterScan Messaging Security (Email Gateway), Trend Micro Email Security, ScanMail for Microsoft Exchange, ScanMail for Lotus Domino, a także w pakietach Smart Protection for Endpoints oraz Smart Protection Complete

Email Gateway

Trend Micro ScanMail for Lotus Domino - oferuje zabezpieczenie poczty e-mail w postaci rodzimej aplikacji serwera IBM Lotus Domino, która blokuje wirusy, spam i inne zagrożenia przenoszone przez e-mail.

Trend Micro Email Encryption - to szyfrowanie poczty e-mail, które zabezpiecza treści poufne zawarte w wiadomościach e-mail w komunikacji od użytkownika do użytkownika.

Trend Micro Email Security Advanced - rozszerza funkcjonalności TMES o wbudowany sandbox dla plików i URL, możliwość ekstrakcji haseł plików, a także wydłużony czas śledzenia maili (60 zamiast 30 dni). Trend Micro Email Security występuje jako osobny produkt lub część pakietu Smart Protection Complete.

Trend Micro Email Security Standard - to rozwiązanie ochrony poczty elektronicznej nie wymagające sprzętu w sieci firmowej. Całość funkcji bezpieczeństwa jest hostowana w chmurze. Zapewnia stale aktualizowaną ochronę przed spamem, wyłudzaniem informacji, oprogramowaniem ransomware i innym złośliwym oprogramowaniem, zanim dotrą do sieci firmowej. Korzystając z Trend Micro Email Security (TEMS), administratorzy mogą skonfigurować reguły do wykonywania działań na wiadomościach e-mail w oparciu o wykryte zagrożenia, przykładowo usunąć wykryte złośliwe oprogramowanie z wiadomości przychodzących, zanim dotrą do sieci firmowej. TMES zatrzymuje tradycyjne zagrożenia e-mail w chmurze dzięki globalnej analizie zagrożeń, w szczególności ataki phishingowe, BEC i spam.

Trend Micro Interscan Messaging Security - to działająca w sieci firmowej brama w postaci urządzenia wirtualnego, czyli oprogramowanie, które może być zainstalowane z działającym w chmurze wstępnym filtrem (dostarczanym w zestawie) jako dodatkową warstwą ochrony prewencyjnej. Zatrzymuje tradycyjne zagrożenia e-mail w chmurze dzięki globalnej analizie zagrożeń, w szczególności ataki phishingowe, BEC i spam.

Trend Micro ScanMail for Microsoft Exchange - zapewnia ochronę przed wirusami, spamem i phishingiem oraz ocenę reputacji poczty e-mail i stron internetowych (blokuje wiadomości z łączami do niebezpiecznych stron).

Endpoint Security

Trend Micro ApexOne - to kompletna ochrona komputerów w oparciu o wiele uzupełniających się technik detekcji (m.in. sygnatury malware, monitor zachowań, uczenie maszynowe). Jedne z najskuteczniejszych na rynku zabezpieczeń antywirusowych, oferujące efektywną ochronę przed zaawansowanymi atakami jak ransomware (cryptolocker). Zapewnia ochronę punktów końcowych w czasie rzeczywistym przed najnowszymi zagrożeniami w lekkiej formie, zoptymalizowanej pod kątem klientów fizycznych i wirtualnych. Dostępne są opcjonalne dodatki: Intrusion Defense Firewall (Ochrona przed włamaniami), Data Protection (Ochrona danych) i Security for Mac (Ochrona urządzeń Mac). ApexOne to rozwiązanie dostępne do instalacji w sieci użytkownika jak i działające na zasadzie hostingu. Rozwiązanie pozwala zabezpieczać serwery i stacje robocze zlokalizowane w dowolnym miejscu. Dzięki połączeniu z ciągłą ochroną działającą w chmurze, blokuje nowe zagrożenia zanim dotrą do komputerów firmowych. Trend Micro Endpoint Encryption zapewnia pełne szyfrowanie danych znajdujących się na komputerach stacjonarnych i laptopach, w plikach i folderach oraz na nośnikach wymiennych, takich jak dyski CD i DVD i napędy USB.

Trend Micro Worry Free - rozwiązanie skierowane do mniejszych organizacji, służące do ochrony zarówno stacji roboczych, jak i urządzeń mobilnych. Wykorzystuje mechanizmy takie jak: Machine Learning, Behavioral Analysis (Analiza zachowań Użytkowników), Malware Prevention, Application Control czy URL Filtering. Możliwa jest również integracja z Hosted Email Security i CloudApp Security, służącymi do ochrony poczty i aplikacji chmurowych. Ogromną zaletę Worry-Free stanowi prostota zarządzania, odbywająca się z poziomu jednej konsoli. Worry-Free występuje zarówno w wersji chmurowej (as a Service), jak i on-premise.

IPS

Trend Micro TippingPoint Threat Protection System - to sieciowy in-line Intrusion Prevention System (IPS). Zapewnia blokowanie ataków z automatyczną konfiguracją polityk (łatwe zarządzanie i utrzymanie), a także wysoką dostępność i operacje z wielo-gigabitowej prędkością. Unikalną korzyść dla klientów oferuje Zero Day Initiative - jeden z największych, niezależnych od producenta programów do zgłaszania błędów bezpieczeństwa na świecie. Ochrona przed 0-day exploits możliwia jest przy udziale Zero Day Initiative. TippingPoint został zaprojektowany jako IPS, a nie jako IDS. W rezultacie zapewnia bardzo szybką instalację i wdrożenie IPS, a także w praktyce zerowa liczba false-positive or false-negative. Integracja z Trend Micro Deep Discovery sprawia, że potencjalne zagrożenia są przesyłane z IPS do ATP Analyzer Sandbox, a polityki IPS są ustawiane do blokowania ataków z tego zagrożenia.

Mobile security

Mobile Security - technologie zabezpieczeń dla urządzeń mobilnych stanowią naturalne rozszerzenie funkcjonalności rozwiązań MDM w następujących obszarach: przeciwdziałanie wyciekom poufnych danych organizacji, ochrona przez atakami malware i APT, zapewnienie bezpiecznego i wygodnego zdalnego dostępu VPN do wewnętrznych usług IT.

Virtual Security

Trend Micro Deep Security - oferuje najbardziej rozbudowany zestaw funkcji bezpieczeństwa dla środowisk wirtualnych. Poprzez funkcję Anti-Malware i Web Reputation wykrywa i blokuje złośliwe oprogramowanie. Śledzi wiarygodność stron Web i chroni użytkowników przed złośliwymi adresami URL. Funkcja Intrusion Prevention rozpoznaje i blokuje ataki na podatności systemów i aplikacji. Posiada mechanizm autoaktualizacji. Pomaga w szybkim wdrożeniu "wirtulnych poprawek bezpieczeństwa". Host-based Firewall zmniejsza pole ataku, zapobiega atakom DoS i wykrywa próby skanowania rozpoznawczego. Integrity Monitoring zapewnia, że nieautoryzowane zmiany w systemie są wykrywane i raportowane. Log Inspection wykrywa zdarzenia zapisywane w dziennikach systemowych w celu identyfikacji podejrzanych zachowań. Aplication Control – stanowi doskonałe uzupełnienie ochrony antymalwerowej i pozwala zatrzasnąć dopuszczone aplikacje i elementy systemów (Windows & Linux). Wspieraj ciągłe zmiany w aplikacjach dzięki automatyzacji. Dostępne jest centralne zarządzanie wszystkimi modułami bezpieczeństwa i tworzenie spójnej polityk ochrony serwerów fizycznych i maszyn wirtualnych. Integracja z WMware NSX (SDN). Rozwiązanie dostępne jest także w postaci usługi (as a Service).

Web Gateway

Trend Micro Web Security - to programowe urządzenie wirtualne, które zapewnia kontrolę aplikacji i ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem w stronach Web, ocenę reputacji stron internetowych Web oraz filtrowanie adresów URL. Kluczowe funkcje InterScan Web Security to skanowanie ruchu sieciowego w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, zapobiega przedostawaniu się złośliwego oprogramowania do sieci firmowej. Zamyka przy tym lukę bezpieczeństwa w komunikacji HTTPS poprzez odszyfrowywanie i sprawdzanie zaszyfrowanych treści.

Pomocne pliki

Szkolenia autoryzowane

Jesteś zainteresowany? Sprawdź naszą ofertę szkoleniową.

Zapisz się
Wideoporadniki

Instalacja | Konfiguracja | Użytkowanie

Zobacz