RUCKUS Networks

RUCKUS Networks – część firmy CommScope. RUCKUS Networks to firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań sieciowych, szczególnie w dziedzinie sieci bezprzewodowych Wi-Fi. Technologie RUCKUS Networks są znane z innowacyjności, wydajności i niezawodności co sprawia, że jest cenionym partnerem dla średnich i dużych organizacji, instytucji edukacyjnych i dostawców usług na całym świecie. RUCKUS Networks oferuje szeroki zakres produktów, w tym kontrolery sieci bezprzewodowej, bezprzewodowe punkty dostępu, przełączniki LAN i oprogramowanie zarządzające, które zapewniają szybką, stabilną i skalowalną sieć bezprzewodową. Priorytetem projektowania sieci opartych na urządzeniach RUCKUS Networks są elastyczność i adaptacyjność, co pozwala dostosować rozwiązania do różnorodnych potrzeb klientów.

WIĘCEJ INFORMACJI:

https://www.ruckusnetworks.com/ 

 

Opis technologii

NAC

RUCKUS Cloudpath - jest odpowiedzią na obecne problemy z zabezpieczeniem dostępu do sieci. System ten pozwala na łatwe zarządzanie certyfikatami, politykami bezpieczeństwa, jak i dołączaniem urządzeń do sieci kablowej oraz bezprzewodowej.

NPM - Network Performance Monitoring

RUCKUS Analytics - jest usługą chmurowa, opartą o predykcyjne algorytmy uczenia maszynowego i sztuczną inteligencję, dostarcza informacji o stanie sieci i ew. problemach, a także pozwala na przewidywanie jej zachowania w przyszłości. Dzięki temu jest sprawnym narzędziem planowania rozwoju sieci, wspomagając wydłużenie „czasu życia” inwestycji.

Przełączniki sieciowe

Ruckus ICX - to urządzenia dedykowane są dla tzw. kampusu, który obejmuje przełączniki dostępowe, agregujące a także rdzeniowe. Dostępne jest wiele modeli w zależności od zapotrzebowania na ilości portów miedzianych, portów SFP/SFP+, zasilanie PoE/PoE+/PoH, czy interfejsy zgodne z standardem 803.2bz. Wszystkie przełączniki ICX mogą być wyposażone w interfejsy uplink 10GbE. Wyższe modele wspierają interfejsy 40GbE oraz 100GbE. Przełączniki ICX mogą pracować jako pojedyncze urządzenia, jako stos przełączników albo jako tzw. Campus Fabric. Podczas gdy u wielu producentów technologia łączenia przełączników w stos ma ograniczenie do 8 urządzeń w przypadku Ruckusa ten limit to aż 12 przełączników. Dodatkowo urządzenia ICX nie opierają komunikacji w stosie na dedykowanych interfejsach, które nie mogą posłużyć do żadnej innej funkcji. Budowa stosu w przełącznikach ICX wspierana jest na standardowych połączniach 10Gbps SPF+, 40Gbps QSFP+, jak również 100Gbps, gdzie dystans między przełącznikami może sięgać nawet 10 kilometrów. Przełączniki ICX wpierają standard PoE+ oraz najnowszy standard PoH.

WLAN

RUCKUS Access Points - to urządzenia służące do tworzenia bezprzewodowych sieci lokalnych (Wi-Fi) w miejscach takich jak biura, szkoły, hotele, centra handlowe. Dostępnych jest wiele modeli wewnętrznych oraz zewnętrznych pracujących w standardach Wi-Fi 6/6E/7 oferujących unikalne dla tego producenta funkcjonalności takie jak: BeamFlex+, PD-MRC, SmartCast. Firma RUCKUS Networks współpracuje z Wi-Fi Alliance a jej platforma Wi-Fi 7 jest referencyjnym komercyjnym punktem dostępowym w testowym środowisku Wi-Fi CERTIFIED 7.

Ruckus Multi-Site-Manager - służy pomocą gdy posiadamy wiele grup Unleashed. Jest to intuicyjne, łatwe w obsłudze oprogramowanie oparte na systemie Linux do tworzenia i zarządzania małymi sieciami Wi-Fi w wielu lokalizacjach. Umożliwia właścicielom sieci Unleashed łatwe i bezpieczne monitorowanie, zarządzanie i konfigurowanie sieci z dowolnego miejsca na świecie za pomocą pojedynczego logowania.

Ruckus One - to chmurowe zarządzanie infrastrukturą sieciową (przewodową, bezprzewodową, WAN, IoT), które radykalnie upraszcza konfigurację i zarządzanie sieciami. To oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie wspomaga monitorowanie i rozwiązywanie problemów występujących w sieci a także dostarcza gotowe rekomendacje w celu poprawy jej działania.

Ruckus Smartzone - to rozwiązanie kontrolerowe firmy Ruckus. Od wersji 5.0 Smartzone stanowi pojedynczy interfejs użytkownika do zarządzania siecią przewodową i bezprzewodową. Umożliwia on wdrażanie, monitorowanie i rozwiązywanie problemów z punktami dostępowymi i przełącznikami. Rozwiązanie umożliwia zarządzanie do 10000 punktów dostępowych per urządzenie, budowanie klastrów niezawodnościowych (active-active) z obsługą do 30000 punktów dostępowych. Dodatkowo możliwa jest praca w trybie multitenant, czyli możliwość kreowania osobnych podmiotów biznesowych z dedykowanymi usługami kontrolera w wersji highscale, a także z możliwością personalizowania ekranu administratora. Rozwiązanie posiada funkcjonalności dobrze znane i lubiane z kontrolerów ZoneDirector takie jak GuestPass, DPSK czy HotSpot 2.0. Dodatkowo wbudowana funkcjonalność diagnostyki klientów sieci WIFI z wizualnym przedstawieniem fazy podłączenia lub braku podłączenia klienta do sieci WIFI ułatwia pracę administratorom. W obecnych czasach bardzo ważne jest określenie szczegółowych uprawnień dla użytkowników podłączających się do naszej sieci. Rozwiązanie SmartZone posiada wsparcie dla Role-Based Policy umożlwiające granulacje polityk dostępowych do sieci w zależności od roli użytkownika.

Ruckus Unleashed - to rozwiązania bezkontrolerowe dedykowane do małych i średnich przedsiębiorstw a także dla klientów posiadających wiele małych lokalizacji. W trybie bezkontrolerowym Ruckus Unleashed automatycznie wybrany punkt dostępowy rozsyła konfiguracje do pozostałych urządzeń w tym samym segmencie sieciowym. Wystarczy włączyć zasilanie w jednym punkcie dostępowym, skonfigurować poprzez predefiniowaną sieć bezprzewodową i podłączyć pozostałe urządzenia. Wstępna konfiguracja zajmuje tylko 60 sekund. Konfiguracja może być zrobiona także poprzez aplikację mobilną. Pracując w trybie Unleashed punkty dostępowe Ruckus nadal posiadają wszystkie unikalne, opatentowane techniki takie jak BeamFlex+, ChannelFly czy SmatCast.

Ruckus Unleashed Multi-Site-Manager - służy pomocą, gdy posiadamy wiele grup Unleashed. Jest to intuicyjne, łatwe w obsłudze oprogramowanie oparte na systemie Linux do tworzenia i zarządzania małymi sieciami Wi-Fi w wielu lokalizacjach. Umożliwia właścicielom sieci Unleashed łatwe i bezpieczne monitorowanie, zarządzanie i konfigurowanie sieci z dowolnego miejsca na świecie za pomocą pojedynczego logowania.

Pomocne pliki

Szkolenia autoryzowane

Jesteś zainteresowany? Sprawdź naszą ofertę szkoleniową.

Zapisz się
Wideoporadniki

Instalacja | Konfiguracja | Użytkowanie

Zobacz