Armis w ofercie dystrybucyjnej CLICO

2020-06-02

 W maju 2020 roku firmy zawarły umowę dystrybucyjną. Zgodnie z porozumieniem oferta CLICO powiększyła się o rozwiązania Armis.

CLICO -  specjalizowany dystrybutor z wartością dodaną od prawie 30 lat skutecznie wprowadza i promuje w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjne rozwiązania liderów rynku światowego. W drugim kwartale 2020 CLICO sfinalizowało umowę z Armis i do swojej oferty dystrybucyjnej wprowadziło rozwiązanie w kategorii widoczności, inwentaryzacji i ochrony urządzeń IoT.

“Transformacja współczesnych przedsiębiorstw przyczynia się do wzrostu liczby podłączonych urządzeń. Urządzenia te często określane są jako IoT (Internet of things), IoMT (Internet of Medical Things) i IIoT (Industrial Internet of Things), a będąc podłączonymi do sieci narażone są na wiele cyberzagrożeń. Dlatego też z przyjemnością ogłaszamy współpracę z Armis - dostawcą bezagentowej platformy bezpieczeństwa zaprojektowanej, aby obserwować, identyfikować i klasyfikować każde niezarządzane urządzenie w sieciach przewodowych i WiFi. Armis umożliwia również śledzenie zachowań, wykrywanie zagrożeń, a także automatyczne podejmowanie działań w celu ochrony krytycznych informacji i systemów organizacji”- mówi Ewa Turewicz,  Security Product Manager w CLICO. 

W dobie naszej globalnej ekspansji i rozwoju działalności w całej Europie z przyjemnością ogłaszamy partnerstwo z CLICO. Miałem okazję pracować wcześniej z CLICO i nie mogę się doczekać ponownej współpracy z tym zespołem. To firma obecna na rynku, posiadająca relacje z partnerami, wiedzę techniczną, ale przede wszystkim to świetny zespół, który jest postrzegany jako zaufany doradca na rynku. Dzięki nowemu partnerstwu pomiędzy Armis i CLICO i naszej bezagentowej platformie bezpieczeństwa, która wykrywa urządzenia, śledzi ich zachowania, a także wykrywa zagrożenia i podejmuje działania w celu ochrony przedsiębiorstwa będziemy wspólnie wspierać organizacje przed cyberzagrożeniami”- skomentował Paul Davis, wiceprezes regionalny EMEA.

„Jako dynamiczny, szybko rozwijający się start-up w obszarze bezpieczeństwa IoT, Armis dostrzega ogromny potencjał rynku wschodnioeuropejskiego. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wzmocnić swoją obecność w tym regionie i rozpocząć współpracę z tak doświadczonym dystrybutorem z wartością dodaną, jakim jest CLICO”. dodał Robert Żelazo, dyrektor regionalny na Europę Wschodnią.

Założona w 2015 roku firma Armis zapewnia rozwiązanie do pasywnej inwentaryzacji zasobów, zarządzania ryzykiem oraz wykrywaniem i reagowaniem na incydenty bezpieczeństwa. Podstawą platformy jest Armis Device Knowledgebase - największa na świecie baza wiedzy dotycząca ogromnej ilości urządzeń, która obecnie śledzi i monitoruje ponad 300 milionów urządzeń i stale rośnie. Swoją siedzibę Armis ma w Palo Alto w Kalifornii.

Umowa dystrybucyjna CLICO obowiązuje w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.armis.com/