DIAMENT FORBESA 2020 DLA CLICO

2020-02-12

CLICO w gronie firm najszybciej zwiększających swoją wartość wg rankingu Diamenty Forbesa 2020.

Bisnode Polska wraz z redakcją miesięcznika „Forbes” po raz kolejny opracowały zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.

Z przyjemnością informujemy, że CLICO znalazło się w gronie firm, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swą wartość (przychody powyżej 250 mln PLN) i tym samym może szczycić się tytułem Diamentu Forbesa 2020.

Tytuł "Diamentów Forbesa" otrzymują podmioty o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, według ratingu Bisnode. Podzielone są one na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe (przychody 5–50 milionów złotych), firmy średnie (przychody od 50 do 250 milionów złotych), firmy duże (przychody powyżej 250 mln zł).

Na liście ogólnopolskiej CLICO uplasowało się na miejscu numer 267. W zestawieniu regionalnym z kolei i jako jedyna firma IT w tej grupie uzyskało miejsce nr 21.

W całym rankingu  zaszczytny tytuł "Diamentu Forbesa" przypadł łącznie 4035 firmom, którym Bisnode Polska przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, które mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające te warunki musiały też wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.