Cryptshare w ofercie dystrybucyjnej CLICO

2020-07-27

W czerwcu 2020 roku, firmy zawarły umowę dystrybucyjną. Zgodnie z porozumieniem oferta CLICO powiększyła się o rozwiązania Cryptshare.

CLICO -  specjalizowany dystrybutor z wartością dodaną od 1991 roku, skutecznie wprowadza i promuje w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjne rozwiązania liderów rynku światowego. W drugim kwartale 2020 CLICO sfinalizowało umowę z firmą Cryptshare i do swojej oferty dystrybucyjnej wprowadziło kategorię rozwiązań służących do bezpiecznego przechowywania plików, a także ich współdzielenia między pracownikami i kontrahentami. Dzięki Cryptshare e-maile i pliki dowolnego rozmiaru mogą być wymieniane ad-hoc - łatwo i bezpiecznie. Rozwiązanie dostępne jest dla HCL Notes, Microsoft 365 oraz Outlook, jako aplikacja internetowa.

„Łatwe, kompletne i bezpieczne rozwiązanie do udostępniania plików w obrębie organizacji i pomiędzy kontrahentami to potrzeba każdego współczesnego przedsiębiorstwa. Rozwiązanie takie zwiększa wydajność pracowników i zapewnia zespołowi IT kontrolę nad przekazywanymi treściami, bezpieczeństwem, zgodnością i BYOD. Pracownicy mogą korzystać z dowolnego urządzenia, aby bezpiecznie uzyskiwać dostęp, synchronizować i udostępniać pliki innym pracownikom, klientom, partnerom i dostawcom, a to wszystko bez konieczności posiadania rozwiązania „po drugiej stronie”. Dzięki integracji z popularnymi klientami pocztowymi, obsługa systemu staje się prosta i nie ingeruje zbytnio w nawyki towarzyszące nam w codziennej pracy. Podejrzewam, że większości z nas, co najmniej raz w życiu, zdarzyło się omyłkowo wysłać załącznik osobie, która absolutnie nie powinna go otrzymać. Rozwiązanie Cryptshare, pozwala nam na szybką reakcję i natychmiastowe anulowanie transferu plików, dzięki czemu adresat takiej wiadomości nie będzie w stanie pobrać, a tym bardziej podejrzeć załączników, które nie były do niego adresowane. Dlatego też, bardzo nas cieszy  podjęcie współpracy z firmą Cryptshare, która daje  klientom kompletny system do bezpiecznego przechowywania i współdzielenia danych.” – mówi Patryk Jonczyk, Security Consultant w CLICO.

Firma Cryptshare AG została założona w 2000 roku. Szybki i intensywny rozwój Cryptshare związany był z tym, iż problemy doraźnej wymiany dużych plików i zabezpieczenia poczty e-mail szybko zidentyfikowane zostały, jako bardziej uniwersalny problem w dużych i małych firmach. Łatwość użytkowania, silne szyfrowanie, częste aktualizacje, zaawansowane zarządzanie, narzędzia do konfiguracji i kontroli polityk oraz możliwość komunikacji z innymi aplikacjami za pomocą prostego interfejsu API przyczyniły się do dalszego rozwoju rozwiązania.

Duże inwestycje w zespół pozwoliły na bardzo szybki rozwój wsparcia technicznego, dedykowane zarządzanie produktem oraz opracowanie wyspecjalizowanej roadmapy, która odpowiada na potrzeby użytkowników. Dzisiaj jest to firma, która współpracuje z klientami w 30 krajach, posiada jak dotąd ponad 4 miliony licencjonowanych użytkowników oraz prowadzi wiele akcji marketingowych oraz sprzedażowych.

„Jesteśmy nastawieni na rozwój i dążymy do dalszej ekspansji poza nasze główne rynki, na których posiadamy ponad 2000  instalacji u klientów. Naszą strategią jest praca w ramach sieci partnerskiej i znajdowanie najlepszych dystrybutorów i partnerów, którzy dostarczają nam i naszym klientom usługi o wartości dodanej. Jesteśmy podekscytowani współpracą z CLICO, ponieważ idealnie do nas pasują ”- mówi Ingrid Hagen, CSO w Cryptshare AG. „Doświadczenie CLICO z ostatnich 20 lat w zakresie bezpieczeństwa IT, dobrze rozwinięta sieć partnerów i ich wiedza przekonały nas, że będziemy doskonałym zespołem. Wspólnie biznesowo adresować będziemy Polskę Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Adriatyki. Współpraca z CLICO pozwali nam wzmocnić naszą obecność i przyspieszyć rozwój na tych rynkach. CLICO znane jest jako wiarygodny i aktywny dystrybutor w tych krajach, dlatego cieszymy się ze współpracy ”.

  

Umowa dystrybucyjna CLICO obowiązuje w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Dodatkowe informacje na stronie producenta: www.cryptshare.com