GREYCORTEX w ofercie dystrybucyjnej CLICO

2020-08-04

W lipcu 2020 roku, firmy zawarły umowę dystrybucyjną. Zgodnie z porozumieniem oferta CLICO powiększyła się o rozwiązanie GREYCORTEX.

 

CLICO -  specjalizowany dystrybutor z wartością dodaną od 1991 roku, skutecznie wprowadza i promuje w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjne rozwiązania liderów rynku światowego. W trzecim kwartale 2020 CLICO sfinalizowało umowę z firmą GREYCORTEX i do swojej oferty dystrybucyjnej wprowadziło rozwiązanie do monitorowania bezpieczeństwa sieci, które koncentruje się na analizie widoczności i wydajności sieci oraz wykrywaniu incydentów bezpieczeństwa.

 

„Co kryje się w mojej sieci? Czy moja sieć jest bezpieczna? To pytania, które biznes bardzo często zadaje sobie, czy też swoim pracownikom IT. Aby móc z całą pewnością odpowiedzieć na te pytania, niezbędna jest implementacja profesjonalnego rozwiązania służącego do monitowania bezpieczeństwa sieci, łączącego zaawansowane techniki analizy ruchu sieciowego (NTA – Network Traffic Analysis) z unikalną widocznością środowiska w celu wizualizacji komunikacji, wykrywania ryzyka i zagrożeń bezpieczeństwa oraz szybkiego i skutecznego reagowania na zagrożenia wynikające z błędnej konfiguracji, problemów wydajnościowych sieci, czy też zaawansowanych zagrożeń. Takie rozwiązanie dostarcza właśnie firma GREYCORTEX, dlatego też bardzo cieszymy się ze współpracy, którą rozpoczynamy.” – mówi Artur Holeczek, Security Product Manager w CLICO.

 

GREYCORTEX to firma założona w 2016, która wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i metody eksploracji danych, aby pomóc organizacjom w bezpiecznym i niezawodnym działaniu IT.

GREYCORTEX Mendel to rozwiązanie opierające się na połączeniu różnych typów technologii detekcji, m.in. systemu wykrywania włamań (IDS), w tym Deep Packet Inspection (DPI); analizy zachowań sieciowych (NBA); analizy opartej na zasadach sztucznej inteligencji; monitorowania wydajności sieci (NPM) i monitorowania wydajności aplikacji (APM), a także narzędzi do korelacji zdarzeń i oceny ryzyka.

 

 

„Cieszymy się, że możemy powitać CLICO - wiodącego gracza na rynku cyberbezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej, jako nowego partnera dystrybucyjnego naszego zaawansowanego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa sieciowego” - powiedział Petr Chaloupka, CEO GREYCORTEX. „Jesteśmy przekonani, że głęboka wiedza techniczna CLICO oraz silny kanał sprzedaży wzmocnią naszą pozycję rynkową w Polsce i otworzą nowe rynki w Europie Środkowo-Wschodniej.”

 

Więcej informacji na stronie producenta: www.greycortex.com