ICsec w ofercie dystrybucyjnej CLICO

2021-04-27

Oferta dystrybucyjna CLICO powiększyła się o rozwiązanie monitorujące bezpieczeństwo sieci przemysłowej od firmy ICsec S.A.

CLICO – największy, ze 100% kapitałem polskim - specjalizowany dystrybutor z wartością dodaną od 1991 roku skutecznie wprowadza i promuje w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjne rozwiązania liderów rynku światowego. W drugim kwartale 2021 CLICO sfinalizowało umowę z polską firmą ICsec i do swojej oferty dystrybucyjnej wprowadziło rozwiązanie SCADVANCE XP, które pozwala wykryć anomalie oraz cyberzagrożenia w czasie rzeczywistym w sieciach automatyki przemysłowej.

„Automatyka przemysłowa powstała wcześniej i bardzo długo rozwijała się niezależnie od IT. Jednak zabezpieczenie przez izolację już dawno stało się mitem, monitorowanie, raportowanie i zdalny dostęp wymusiły połączenie rozwiązań automatyki przemysłowej z siecią IT organizacji lub bezpośrednio z Internetem. Często zabezpieczenie sieci OT delegowane jest do działu IT i stanowi dla nich poważne wyzwanie. Cele dla OT to bezpieczeństwo i ciągłość działania, nie można tak jak w IT czegoś zrestartować, odłączyć do spatchowania, bo może to spowodować zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego lub gigantyczne szkody finansowe. W pełni pasywne, oparte na głębokiej analizie ruchu i nauczaniu maszynowym rozwiązanie SCADVANCE XP świetnie wpasowuje się w potrzeby przedsiębiorstw, które chcą efektywnie chronić swoją infrastrukturę OT przed cyberzagrożeniami i anomaliami, które mogą zdestabilizować działanie systemów. Wykrywa potencjalne incydenty identyfikując potencjalny cel i prawdopodobny mechanizm ataku. Dodatkowym atutem jest to, że SCADVANCE XP jest polskim produktem, powstającym w oparciu wiedzę krajowych ekspertów, co może mieć istotne znaczenie dla przedsiębiorstw o znaczeniu strategicznym – infrastruktury krytycznej.” – mówi Radosław Szyszko, Security Consultant w CLICO.

SCADVANCE XP to system IDS dla automatyki przemysłowej (OT/SCADA), który został stworzony przy udziale polskich ekspertów bezpieczeństwa OT oraz polskich naukowców. Dzięki pasywnemu monitorowaniu komunikacji wewnątrz sieci OT nie powoduje żadnych zagrożeń dla stabilności działania infrastruktury. Głęboka analiza pakietów (DPI) wsparta algorytmami sztucznej inteligencji pozwala na monitorowanie zarówno otwartych jak i zamkniętych protokołów OT w czasie rzeczywistym. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo infrastruktury otrzymują pełną widoczność stanu urządzeń i połączeń i mogą podejmować właściwe decyzje.

„Dla ICsec współpraca z CLICO – dystrybutorem z wartością dodaną - jest gwarancją dotarcia do Integratorów i Resellerów IT/OT wyspecjalizowanych w świadczeniu usług cyberbezpieczeństwa zarówno w Polsce, jak również w całej Europie Centralno-Wschodniej. Razem, wykorzystując naszą technologię, wiedzę i wspólne doświadczenia możemy jeszcze skuteczniej niż dotychczas zapewniać bezpieczeństwo firmom posiadającym infrastrukturę krytyczną oraz systemy automatyki przemysłowej OT/ICS. – powiedział Mariusz Rzepka, Channel Manager w ICsec S.A.

Umowa dystrybucyjna CLICO obowiązuje w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.