Juniper Networks Mist w ofercie dystrybucyjnej CLICO

2020-09-30

W połowie września 2020 roku, firmy zawarły umowę dystrybucyjną. Zgodnie z porozumieniem oferta CLICO powiększyła się o rozwiązania Juniper Mist™.

CLICO -  specjalizowany dystrybutor z wartością dodaną od 1991 roku, skutecznie wprowadza i promuje w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjne rozwiązania liderów rynku światowego. W trzecim kwartale 2020 CLICO sfinalizowało umowę z firmą Mist Systems (a Juniper company) i do swojej oferty dystrybucyjnej wprowadziło rozwiązania pioniera nowoczesnych sieci bezprzewodowych opartych na sztucznej inteligencji.

„Sieci bezprzewodowe (WLAN) są uzupełnieniem i przedłużeniem sieci LAN. Przy coraz większej ilości urządzeń mobilnych (laptopów, tabletów, smartfonów) sieci WLAN stają się nieodzowną częścią organizacji. Segment rynku sieci bezprzewodowych zarządzanych w chmurze rozwija się niezwykle szybko. 2 kwietnia 2019 roku Juniper Networks - wiodący na świecie producent rozwiązań sieciowych – przejął firmę Mist Systems komunikując, iż wspólnym celem strategicznym jest dostarczanie klientom korporacyjnym rozwiązań z jednej strony gwarantujących uproszczenie zarządzania oraz poprawienie obsługi klienta przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Wszystko to staje się możliwe dzięki wprowadzaniu sztucznej inteligencji do IT („AI for IT”). Dlatego też z przyjemnością informujemy, iż rozwiązanie Mist Systems dostępne jest już w ofercie dystrybucyjnej CLICO, idealnie uzupełniając rozwiązania lidera rynku sieciowego, jakim jest Juniper Networks, które dostępne są w naszym portfolio od wielu lat.” – mówi Ewelina Kalist, Zastępca Dyrektora ds. Sprzedaży w CLICO.

„Firma Mist opracowała wirtualnego asystenta opartego na sztucznej inteligencji – Marvisa – aby uprościć rozwiązywanie problemów z siecią przewodową i bezprzewodową, proaktywnie identyfikować problemy, automatyzować i dostrajać sieć do zmieniających się warunków otoczenia (ang. Self driving network) oraz zapewnić bezprecedensowy wgląd w zachowanie klientów i urządzeń. Rozwiązanie dostarcza opatentowaną technologię Bluetooth® LE, która w połączeniu z tzw. virtual beacons pozwala dostarczać klientom skalowalne, oparte na lokalizacji usługi bezprzewodowe, takie jak znajdowanie drogi wewnątrz budynków, powiadomienia o bliskości, analiza ruchu i śledzenie zasobów. Wszystkie operacje są zarządzane przez nowoczesną architekturę mikro usług w chmurze Mist, która zapewnia skalowalność, elastyczność i wydajność. Dużą wartością dodaną rozwiązania jest integracja chmury MIST, w tym mechanizmów AI, z przełącznikami Juniper EX series w obszarze zarządzania, automatyzacji oraz rozwiązywania problemów” – dodaje Paweł Jakacki, Zastępca Dyrektora Technicznego w CLICO.

„CLICO jest naszym wieloletnim partnerem dystrybucyjnym z wartość dodaną” – komentuje Sander Groot, Head of Channels, EMEA, Juniper Networks. „Dzięki wyjątkowemu podejściu firmy Juniper Mist do łączności bezprzewodowej, która sztuczną inteligencję dostarcza w chmurze, sieci korporacyjne mogą wykroczyć daleko poza samą łączność. CLICO może otworzyć nowe możliwości dla swojego kanału partnerskiego i klientów ”. 

Umowa dystrybucyjna CLICO obowiązuje w Polsce i większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.mist.com/