Konferencja CLICO ONLINE "Audyt bezpieczeństwa dla praktyków"

2020-05-20

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na coroczną multivendorową konferencję CLICO „Audyt bezpieczeństwa dla praktyków”, która poświęcona jest audytowaniu cyberbezpieczeństwa organizacji. Ta edycja będzie wyjątkowa, ponieważ spotkamy się ONLINE już w czerwcu! Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Konferencja ONLINE daje uczestnikom możliwość wirtualnego spotkania z wybranymi ekspertami i porozmawiania o rzeczywistych, ważnych sprawach związanych z audytami bezpieczeństwa. Pierwsza część konferencji odbędzie się w formie godzinnego panelu dyskusyjnego, podczas którego eksperci CLICO podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z ostatnich kilku miesięcy w obszarze audytowania bezpieczeństwa w organizacjach. Dla wygody uczestników konferencji drugą część wirtualnego spotkania podzieliliśmy na trzy równoległe sekcje. Pierwsza sekcja przeznaczona jest dla osób zainteresowanych profesjonalnymi narzędziami audytorskimi. W trakcie prezentacji i live demo będzie można dowiedzieć się jakie korzyści oferują rozwiązania profesjonalne i czym różnią się od bezpłatnych narzędzi open-source. Pokazy w trakcie drugiej sekcji mają na celu omówienie trudności jakie organizacje napotykają w zarządzaniu podatnościami różnych obszarów systemu informatycznego. Sekcja trzecia przeznaczona jest dla architektów bezpieczeństwa i menadżerów IT. W każdej organizacji znajdują się obszary trudne do audytowania jak przywileje ludzi oraz bezpieczeństwo zabezpieczeń kryptograficznych.

Zapraszamy na konferencję ONLINE „Audyt bezpieczeństwa dla praktyków”, podczas której eksperci z zespołu audytowego CLICO podzielą się praktycznymi doświadczeniami z wykonanych projektów i audytów omawiając przy okazji rozwiązania konkretnych producentów.

Data: 09.06.2020
Czas: 10:00 - 13:00
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I ZAREJESTRUJ SIĘ


10:00 - 11:00
Otwarta dyskusja ekspertów - czym jest współczesny audyt bezpieczeństwa?
Prowadzenie panelu: Dr inż. Mariusz Stawowski

11:00 - 12:30 3 RÓWNOLEGŁE PANELE TECHNICZNE I LIVE DEMO. Zapytaj eksperta!
Obowiązywać będą wcześniejsze zapisy na wybrany panel technologiczny. W niedługim czasie po rejestracji otrzymają Państwo od nas dedykowaną ankietę do uzupełnienia.

1. Profesjonalne narzędzia audytorskie:

  • Piotr Czopik: OWASP i testowanie aplikacji Web i baz danych
  • Maciej Martinek: Automatyzacja oceny ryzyka w procesie zarządzania zmian
  • Mariusz Stawowski: Symulacja ataków i automatyczne szacowanie ryzyka cyberbezpieczeństwa

2. Audyt w zarządzaniu bezpieczeństwem:

  • Jarosław Bukała: Zarządzanie podatnościami w SOC
  • Przemysław Bolek: Wykrywania i diagnozowanie awarii i błędów konfiguracji sieci
  • Piotr Filip: Audytowanie bezpieczeństwa połączonych środowisk IT i OT

3. Najtrudniejsze wyzwania bezpieczeństwa:

  • Radosław Szyszko: Certyfikacja przywilejów użytkowników aplikacji i systemów
  • Piotr Majek: Zarządzanie materiałem kryptograficznym w środowiskach hybrydowych
  • Maciej Mączka: TLS man-in-the-middle – szyfrowana komunikacja bez tajemnic

Zapraszamy!
CLICO