Oferta dystrybucyjna CLICO powiększyła się o rozwiązania od firmy Mandiant

2022-11-02

CLICO – największy, ze 100% kapitałem polskim - specjalizowany dystrybutor z wartością dodaną, od 1991 roku skutecznie wprowadza i promuje w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjne rozwiązania liderów rynku światowego. W trzecim kwartale 2022 CLICO sfinalizowało umowę z firmą Mandiant i do swojej oferty dystrybucyjnej wprowadziło rozwiązania od firmy Mandiant – lidera w zakresie dynamicznej cyberobrony, analizy zagrożeń i reagowania na incydenty.

„Jednymi z najistotniejszych aspektów mających wpływ na bezpieczeństwo każdej organizacji i gotowości na zagrożenia cybernetyczne są informacja, analiza zagrożeń oraz ustalanie priorytetów w obszarze reagowania na incydenty bezpieczeństwa. Dlatego też bardzo cieszymy się ze współpracy z firmą Mandiant -  dostawcą platformy typu Detection & Response o nazwie Mandiant Advantage, wspierającej pracę zespołów SOC.  Zadaniem tej platformy opartej o SaaS, jest pomoc w weryfikacji skuteczności wdrożonych zabezpieczeń, zapewnienie aktualnych danych na temat cyberataków oraz skuteczna identyfikacja publicznie dostępnych zasobów firmy.” – komentuje Adam Sobczyk, Security Consultant w firmie CLICO.

Mandiant Advantage udostępnia rozległą wiedzę oraz możliwości analityczne firmy Mandiant, tworząc narzędzie zapewniające dostępność i automatyzację procesów, pomagając przy tym zachować czujność, efektywność i pewność zespołów ds. bezpieczeństwa. Platforma zawiera następujące moduły: Threat Intelligence, Attack Surface Management, Automated Defense i Security Validation. Organizacje dzięki nieustającej weryfikacji poziomu bezpieczeństwa, uzbrojone w narzędzie do wykrywania i reagowania na incydenty bezpieczeństwa, są lepiej zabezpieczone przed zagrożeniami cybernetycznymi i pewne swojej gotowości do reakcji. 

„Cieszymy się, że mamy CLICO na pokładzie, jako dystrybutora wspierającego nasz ekosystem partnerski, co zwiększa nasze możliwości i poziom satysfakcji klientów. Wspólnie i z niecierpliwością czekamy na efekty,  jakie przyniesie klientom w całym regionie CEE wiedza Mandiant zdobyta na frontach cyberbezpieczeństwa”. —  skomentował Russell Poole, Head of Channel EMEA w Mandiant.

Umowa dystrybucyjna CLICO obowiązuje w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Adriatykach.

Więcej informacji o producencie: https://clico.pl/vendors/mandiant oraz https://www.mandiant.com/