SailPoint Technologies w ofercie dystrybucyjnej CLICO

2019-10-21

W październiku 2019 roku firmy zawarły umowę dystrybucyjną. Zgodnie z porozumieniem oferta CLICO powiększyła się o rozwiązania Sailpoint Technologies.

CLICO -  specjalizowany dystrybutor z wartością dodaną od ponad 27 lat skutecznie wprowadza i promuje w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjne rozwiązania liderów rynku światowego. W trzecim kwartale 2019 CLICO sfinalizowało umowę z SailPoint Technologies i do swojej oferty dystrybucyjnej wprowadziło nową kategorię produktów służących do zarządzania tożsamością i dostępem czyli Identity and Access Management.

“Zapotrzebowanie na rozwiązania Identity and Access Management jest ogromne. CLICO od lat działa jako audytor bezpieczeństwa. Jednym z najtrudniejszych wyzwań dla bezpieczeństwa jest zarządzanie dostępem i uprawnieniami pracowników, którzy zmieniają stanowiska pracy i opuszczają organizację. Zarządzenie tym procesem jest uzależnione od zdyscyplinowania działu kadr, informatyków i przełożonych pracowników. Ten proces bez specjalistycznych narzędzi nie działa prawidłowo. Jako audytor bardzo często wykrywamy u naszych klientów konta "widma" oraz konta o skumulowanych przez lata przywilejach. "- mówi dr inż. Mariusz Stawowski, dyrektor techniczny odpowiedzialny za rozwój strategii promocji oraz zarządzanie zespołem technicznym w CLICO.

SailPoint Technologies to rozwiązania, które pozwalają na utworzenie spójnej, obejmującej całą organizację polityki zarządzania dostępem do zasobów takich jak dane, aplikacje czy infrastruktura.

„Zalety SailPoint doceniane są zarówno przez klientów jak i niezależne firmy doradcze. Mniejsze organizacje mogą wykorzystać gotowe do użycia wbudowane narzędzia do implementacji dobrych praktyk w oparciu o IDENTITY NOW. Większe przy użyciu IDENTITY NOW skorzystają z możliwości tworzenia złożonych scenariuszy konfiguracji.  - komentuje Ewa Turewicz, Security Product Manager w CLICO.

„W dużych organizacjach, których struktura jest złożona, zastosowanie znajduje SailPoint Predictive Identity, bazująca na sztucznej inteligencji  (SailPoint AI)  technologia analizy zachowań  i struktury organizacji przy użyciu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Z wieloma aplikacjami (SAP, HR, PAS) integracja dostępna jest „z pudełka”. Dzięki temu możliwe jest zarządzanie cyklem życia profili użytkownika od pierwszego do ostatniego dnia. Inne, w szczególności własne aplikacje można integrować w oparciu o API. Usystematyzowana analiza dostępów pozwala na szacowanie ryzyk związanych z dostępami użytkowników i pozwala na ocenę zgodności z regulacjami lub wymaganiami audytorów. Dostępna integracja z rozwiązaniami PAS np. Cyberark pozwala na rozszerzenie analizy ryzyka na działania operatorów kont uprzywilejowanych.” – dodaje Radosław Szyszko, Konsultant ds. bezpieczeństwa w CLICO.

SailPoint Technologies to założona w 2005 roku amerykańska firma, która od wielu lat jest światowym liderem rynku produktów służących do zarządzania tożsamością i dostępem (Identity and Access Management – IAM; Identity Management - IDM).

„Jako lider rynkowy w obszarze zarządzania tożsamością staramy się pomagać organizacjom różnej wielkości w uzyskaniu efektu bezpiecznego zarządzania wszystkimi ich cyfrowymi tożsamościami. Zapewniamy widoczność i kontrolę nad tym, kto ma dostęp do czego i w jaki sposób ten dostęp jest wykorzystywany dla każdego użytkownika w organizacji ”- powiedział Volker Sommer, DACH & Eastern Europe VP w SailPoint. „Cieszymy się na współpracę z CLICO i na możliwość przekazania naszej SailPoint Identity Platform w ręce większej ilości firm w Europie Środkowej i Wschodniej, dzięki tej umowie dystrybucyjnej.”

 

Umowa dystrybucyjna CLICO obowiązuje w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.