SentinelOne w ofercie dystrybucyjnej CLICO

2020-03-16

Na początku marca 2020 roku firmy zawarły umowę dystrybucyjną. Zgodnie z porozumieniem portfolio CLICO powiększyło się o rozwiązania SentinelOne.

CLICO -  specjalizowany dystrybutor z wartością dodaną - od ponad 27 lat skutecznie wprowadza i promuje w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjne rozwiązania liderów rynku światowego. W pierwszym kwartale 2020 CLICO sfinalizowało umowę z SentinelOne i do swojej oferty dystrybucyjnej wprowadziło dostawcę kompletnego rozwiązania Endpoint Detection and Response (EDR), które odpowiada na współczesne zagrożenia urządzeń końcowych, w tym ransomware i ataki 0-day.

 

„SentinelOne to bezpośrednia odpowiedź na ransomware i zagrożenia 0-day, z którymi nie dają sobie rady tradycyjne rozwiązania endpoint security. Słabe rozwiązanie endpoint security stwarza dla organizacji ogromne ryzyko- nie tylko zablokowanie komputerów przez ransomware i przestój w pracy ludzi, ale także kradzież wrażliwych danych, nieodwracalne zniszczenie danych, kary RODO gdy incydent dotyczy danych osobowych, a w przypadku SCADA i innych systemów krytycznych - straty dla całej gospodarki. SentinelOne to praktyczna realizacja aktualnych standardów bezpieczeństwa jak NIST CyberSecurity Framework oraz w odniesieniu do urządzeń końcowych i obowiązku zarządzania incydentami bezpieczeństwa spełnienie wymagań RODO i ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa” - mówi dr inż. Mariusz Stawowski, dyrektor techniczny odpowiedzialny za rozwój strategii promocji oraz zarządzanie zespołem technicznym w CLICO.

 

 „Partnerstwo z firmą CLICO ma duże znaczenie dla naszej działalności w całej Europie Wschodniej, ponieważ pokazuje, że cenimy sobie wiedzę i doświadczenie w realizacji projektów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego. Firma CLICO cieszy się doskonałą reputacją na rynku jako czołowy dystrybutor rozwiązań cyberbezpieczeństwa i bardzo się cieszymy, że dołączyła do naszej społeczności partnerów handlowych jako partner strategiczny. Właśnie ukończyliśmy rundę finansowania E i obecnie nasza firma jest wyceniana na 1 mld USD. Klienci na pewno skorzystają na tej współpracy w zakresie przeprowadzania bezpiecznej transformacji cyfrowej za pomocą Singularity — naszej zintegrowanej platformy zabezpieczeń opartej na sztucznej inteligencji” – komentuje Roland Stritt, Senior Director of Channel EMEA w SentinelOne.

 

SentinelOne to firma założona w 2013 roku w Mountain View w Kalifornii przez grupę ekspertów ds. ochrony IT. Stworzone przez nich rozwiązanie chroni komputery pracowników, serwery oraz wirtualne maszyny i kontenery w chmurze. Pokrywa wszystkie etapy zapobiegania zagrożeniom i obsługi incydentów - identyfikacja zagrożeń i ochrona, wykrywanie i reakcja na incydenty oraz naprawa systemów w razie naruszenia bezpieczeństwa - przez co spełnia oczekiwania jednostek SOC i CSIRT/CERT. 

 

Umowa dystrybucyjna CLICO obowiązuje w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

WIĘCEJ INFORMACJI O ROZWIĄZANIU: https://www.sentinelone.com/  , @SentinelOne,  LinkedIn oraz Facebook.

SentinelOne współpraca