XM Cyber w ofercie dystrybucyjnej CLICO

2024-03-07

CLICO — to wyspecjalizowany dystrybutor z wartością dodaną, który od 1991 roku skutecznie wprowadza i promuje innowacyjne rozwiązania liderów światowego rynku w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pod koniec 2023 r. CLICO sfinalizowało umowę z firmą XM Cyber, która dostarcza rozwiązania do ciągłego monitorowania cyberzagrożeń i zarządzania nimi.

– Jeśli spojrzymy na jakiekolwiek przedsiębiorstwo, to z dużym prawdopodobieństwem musi ono na co dzień zarządzać tak wieloma lukami w zabezpieczeniach, że wydaje się to prawie niemożliwe do opanowania. Widzimy, że firmy korzystające z platformy XM Cyber mogą odnieść ogromne korzyści w tym obszarze. Dzięki skutecznemu zwalczaniu zaawansowanych zagrożeń o długotrwałym działaniu oraz ciągłemu analizowaniu i identyfikowaniu potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa mogą bronić się przed złożonymi atakami, a jednocześnie obniżyć koszty związane z posiadaniem rozwiązań zabezpieczających i zarządzaniem nimi. Z przyjemnością informujemy, że platforma XM Cyber jest już dostępna w ofercie dystrybucyjnej CLICO” – powiedział Adam Sobczyk, konsultant ds. bezpieczeństwa w Grupie CLICO.

XM Cyber jest liderem w dziedzinie Continuous Threat Exposure Management (CTEM) który dostarcza innowacyjne rozwiązania umożliwiające przedsiębiorstwom ciągłe monitorowanie i zarządzanie ekspozycją na zagrożenia cybernetyczne. Platforma oferuje unikalne możliwości, pozwalając na kompleksową ochronę w środowiskach on-premises i chmurowych. Ponadto zapewnia pełną widoczność całej infrastruktury, inteligentne mechanizmy analizy i funkcje raportowania, co umożliwia optymalne zarządzanie budżetem na bezpieczeństwo i ukierunkowane działania zespołów ds. zabezpieczeń. Funkcja Attack Path Management umożliwia firmom zarządzanie ścieżkami ataków oraz ciągłe monitorowanie i analizowanie środowiska informatycznego. Elastyczność i łatwość dostosowania do danej infrastruktury oraz proste zarządzanie to istotne zalety funkcji APM.

Strategia, znajomość rynku i innowacyjne podejście CLICO są zgodne z wizją XM Cyber polegającą na współpracy z najlepszymi partnerami w celu wdrażania doskonałych produktów i usług, aby zapewnić rzeczywistą wartość przedsiębiorstwom i dostawcom usług zarządzanych w zakresie cyberbezpieczeństwa” – powiedziała Shoshi Leibovits, dyrektor ds. sprzedaży na wschodnią część regionu EMEA, XM Cyber.

Umowa dystrybucyjna z firmą CLICO obowiązuje w całej Europie Środkowo-Wschodniej.