Mist Systems (a Juniper company)

W 2019 r. firma Mist Systems została przejęta przez Juniper Networks. Mist Systems zbudował pierwszą bezprzewodową sieć (WLAN) opartą na sztucznej inteligencji, która zrewolucjonizuje sieci klasy enterprise. Wykorzystująca analitykę i automatyzacje, Platforma Mist AI umożliwia maksymalizację produktywności działu IT i zapewnia lepsze odczucia użytkownikom korzystającym z sieci.

WIĘCEJ INFORMACJI:

https://www.mist.com/

Opis technologii

WLAN

MIST AP - w większości punktów dostępowych zastosowano dodatkowe trzecie radio, które służy do monitorowania pełnego spektrum sieci i napędza informacjami sztuczną inteligencję pracującą w chmurze umożliwiając wgląd na całość sieci i łatwiejsze wykrywanie potencjalnych problemów. W portfolio producenta znajdują się urządzenia zarówno 802.11ac (WIFI5) jak i 802.11ax (WIFI6), z wbudowanymi oraz zewnętrznymi antenami, a także do zastosowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Możemy znaleźć także urządzenia posiadające wbudowane radio vBLE oraz IoT.

MIST CLOUD - platforma pracująca w chmurze publicznej, oparta o architekturę mikrousług, która zapewnia bezprzewodowym sieciom przewidywalność, niezawodność i mierzalność. Czasochłonne ręczne zadania wykonywane przez administratorów zostały zastąpione proaktywną automatyzacją i funkcjami samonaprawiania opartymi na sztucznej inteligencji, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Mist łączy również sieci WI-FI klasy Enterprise z Bluetooth LE i IoT dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą zwiększyć wartość swoich sieci bezprzewodowych poprzez spersonalizowane usługi lokalizacyjne, takie jak nawigacja wewnątrzbudynkowa, powiadomienia na podstawie lokalizacji czy lokalizowanie zasobów. Dzięki opatentowanej technologii wirtualnego BLE (vBLE) nie trzeba wykorzystywać dodatkowych urządzeń (beacon) ani wykonywać kalibracji.

Pomocne pliki