Commscope (Ruckus Networks)

Opis technologii

Przełączniki sieciowe

Ruckus ICX - to urządzenia dedykowane są dla tzw. kampusu, który obejmuje przełączniki dostępowe, agregujące a także rdzeniowe. Dostępne jest wiele modeli w zależności od zapotrzebowania na ilości portów miedzianych, portów SFP/SFP+, zasilanie PoE/PoE+/PoH, czy interfejsy zgodne z standardem 803.2bz. Wszystkie przełączniki ICX mogą być wyposażone w interfejsy uplink 10GbE. Wyższe modele wspierają interfejsy 40GbE oraz 100GbE. Przełączniki ICX mogą pracować jako pojedyncze urządzenia, jako stos przełączników albo jako tzw. Campus Fabric. Podczas gdy u wielu producentów technologia łączenia przełączników w stos ma ograniczenie do 8 urządzeń w przypadku Ruckusa ten limit to aż 12 przełączników. Dodatkowo urządzenia ICX nie opierają komunikacji w stosie na dedykowanych interfejsach, które nie mogą posłużyć do żadnej innej funkcji. Budowa stosu w przełącznikach ICX wspierana jest na standardowych połączniach 10Gbps SPF+, 40Gbps QSFP+, jak również 100Gbps, gdzie dystans między przełącznikami może sięgać nawet 10 kilometrów. Przełączniki ICX wpierają standard PoE+ oraz najnowszy standard PoH.

WLAN

Ruckus Cloud Wi-Fi - radykalnie upraszcza konfigurację i zarządzanie sieciami WLAN. Instalacje oparte na chmurze umożliwiają konfigurację, monitorowanie i rozwiązywanie problemów z całą siecią Wi-Fi za pośrednictwem pojedynczego pulpitu nawigacyjnego lub aplikacji mobilnej. Punkty dostępowe Ruckus gwarantują ochronę inwestycji, możemy rozpocząć od zarządzania nimi z chmury, w przypadku rozwoju zmigrować je do rozwiązania opartego o fizyczny lub wirtualny kontroler.

Ruckus Cloudpath - jest odpowiedzią na obecne problemy z zabezpieczeniem dostępu do sieci. System ten pozwala na łatwe zarządzanie certyfikatami, politykami bezpieczeństwa, jak i dołączaniem urządzeń do sieci kablowej oraz bezprzewodowej.

Ruckus Multi-Site-Manager - służy pomocą gdy posiadamy wiele grup Unleashed. Jest to intuicyjne, łatwe w obsłudze oprogramowanie oparte na systemie Linux do tworzenia i zarządzania małymi sieciami Wi-Fi w wielu lokalizacjach. Umożliwia właścicielom sieci Unleashed łatwe i bezpieczne monitorowanie, zarządzanie i konfigurowanie sieci z dowolnego miejsca na świecie za pomocą pojedynczego logowania.

Ruckus Smartzone - to nowe rozwiązanie kontrolerowe firmy Ruckus. Od wersji 5.0 Smartzone stanowi pojedynczy interfejs użytkownika do zarządzania siecią przewodową i bezprzewodową. Umożliwia on wdrażanie, monitorowanie i rozwiązywanie problemów z punktami dostępowymi i przełącznikami. Rozwiązanie umożliwia zarządzanie do 10000 punktów dostępowych per urządzenie, budowanie klastrów niezawodnościowych (active-active) z obsługą do 30000 punktów dostępowych. Dodatkowo możliwa jest praca w trybie multitenant, czyli możliwość kreowania osobnych podmiotów biznesowych z dedykowanymi usługami kontrolera w wersji highscale, a także z możliwością personalizowania ekranu administratora. Rozwiązanie posiada funkcjonalności dobrze znane i lubiane z kontrolerów ZoneDirector takie jak GuestPass, DPSK czy HotSpot 2.0. Dodatkowo wbudowana funkcjonalność diagnostyki klientów sieci WIFI z wizualnym przedstawieniem fazy podłączenia lub braku podłączenia klienta do sieci WIFI ułatwia pracę administratorom. W obecnych czasach bardzo ważne jest określenie szczegółowych uprawnień dla użytkowników podłączających się do naszej sieci. Rozwiązanie SmartZone posiada wsparcie dla Role-Based Policy umożlwiające granulacje polityk dostępowych do sieci w zależności od roli użytkownika.

Ruckus Unleashed - to rozwiązania bezkontrolerowe dedykowane do małych i średnich przedsiębiorstw a także dla klientów posiadających wiele małych lokalizacji. W trybie bezkontrolerowym Ruckus Unleashed automatycznie wybrany punkt dostępowy rozsyła konfiguracje do pozostałych urządzeń w tym samym segmencie sieciowym. Wystarczy włączyć zasilanie w jednym punkcie dostępowym, skonfigurować poprzez predefiniowaną sieć bezprzewodową i podłączyć pozostałe urządzenia. Wstępna konfiguracja zajmuje tylko 60 sekund. Konfiguracja może być zrobiona także poprzez aplikację mobilną. Pracując w trybie Unleashed punkty dostępowe Ruckus nadal posiadają wszystkie unikalne, opatentowane techniki takie jak BeamFlex+, ChannelFly czy SmatCast.

Ruckus Zonedirector - to rozwiązanie kontrolerowe firmy Ruckus, które do niedawna stanowiło rdzeń rozwiązań bezprzewodowych Ruckus. Kontrolery te mogą zarządzać do 1000 punktów dostępowych. Zarządzanie odbywa się przez intuicyjny interfejs webowy. Rozwiązanie umożliwia skorzystanie z wbudowanej bazy użytkowników a także zewnętrznych repozytoriów użytkowników. Doskonale znane funkcje takie jak Guest Pass, HotSpot 2.0 czy DPSK znajdują się na pokładzie.

Pomocne pliki

Szkolenia autoryzowane

Jesteś zainteresowany? Sprawdź naszą ofertę szkoleniową.

Zapisz się
Wideoporadniki

Instalacja | Konfiguracja | Użytkowanie

Zobacz