CommScope Ruckus - NOWOŚCI WI-FI

2021-06-07

CommScope rozszerza ofertę rozwiązań Wi-Fi 6 marki RUCKUS dla sektora hotelarsko-turystycznego, budynków wielorodzinnych i inteligentnych środowisk pracy

Nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6 zapewniają dużą wydajność i obsługują komunikację IoT w środowiskach o dużej gęstości, nowe funkcje systemu SmartZoneOS ułatwiają administrowanie środowiskiem, dodano opcje współpracy z platformą Google Orion Wifi.

CommScope Ruckus - H550/T350

W portfolio CommScope Ruckus pojawiły się nowe produkty w ofercie punktów dostępowych Wi-Fi 6 — wewnętrznym punkcie RUCKUS H550 i zewnętrznym RUCKUS T350 — a także funkcje systemu RUCKUS SmartZoneOS przeznaczonych dla dużych przedsiębiorstw i dostawców usług.

Nowoczesne środowiska sieciowe zawierają mnóstwo urządzeń obliczeniowych z możliwością komunikacji Wi-Fi, znacząco wzrosła także liczba punktów końcowych IoT obsługujących różne technologie bezprzewodowe, takie jak Wi-Fi, Bluetooth Low Energy (BLE) i Zigbee. Urządzenia H550 i T350 uwzględniają te trzy protokoły, dzięki czemu przedsiębiorstwa i instytucje są w stanie wdrożyć jedną konwergentną infrastrukturę sieciową, umożliwiającą zaspokojenie zarówno potrzeb użytkowników końcowych, jak i wymagań operacyjnych. Potencjalne obszary zastosowań to m.in. zarządzanie budynkiem i zasilaniem, monitorowanie zasobów, bezpieczeństwo fizyczne i telemetria. Nowymi punktami dostępowymi można administrować za pomocą dowolnego rozwiązania do zarządzania oferowanego przez RUCKUS, m.in. kontrolerów sieci z systemem SmartZoneOS, platformy RUCKUS Cloud i urządzeń RUCKUS Unleashed.

Punkt dostępowy H550 obsługuje rozszerzoną komunikację w pomieszczeniach. Właściciele i administratorzy hoteli, domów akademickich, bloków mieszkalnych i innych budynków wielorodzinnych mogą zaoferować wiele strumieni wideo w rozdzielczości 4K, transmisję IPTV, obsługę rzeczywistości wirtualnej, komunikację VoIP i wyjątkowo szybkie pobieranie treści z sieci. Możliwa jest również komunikacja z urządzeniami końcowymi IoT i związanymi z nimi aplikacjami, np. systemami dostępu i przesyłania alertów dla personelu, służy do tego pakiet RUCKUS IoT Suite. Dzięki niewielkim rozmiarom i płaskiej obudowie, w której znajdują się zintegrowane porty przełącznika, punkt dostępowy H550 można umieścić w nierzucającym się w oczy miejscu, np. obok lub z tyłu szafki, biurka albo telewizora, jako urządzenie działające w trybie „PoE pass-through” do zasilania telefonów VoIP i odbiorników TVoIP.

Punkt dostępowy T350 zapewnia wydajną komunikację na zewnątrz budynku. Ma niewielkie rozmiary, więc łatwo go uwzględnić w koncepcji estetycznej aranżacji otoczenia w inteligentnych przestrzeniach biurowych, w lokalnych instalacjach Wi-Fi, na lotniskach i w innych ogólnie dostępnych obiektach o dużej powierzchni. Oprócz wbudowanej obsługi komunikacji IoT punkt dostępowy T350 zawiera także port USB umożliwiający obsługę dodatkowych protokołów bezprzewodowych. Urządzenie zostało skonstruowane z myślą o pracy nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, tj. przy skrajnych temperaturach i wilgotności, silnym wietrze, dużym zasoleniu i we mgle.

Nowe urządzenia, podobnie jak inne punkty dostępowe i przełączniki RUCKUS, stanowią źródło danych dla funkcji analizy sieci opartych na technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego dostępnych w usłudze RUCKUS Analytics. Można je zastosować w sieciach zarządzanych przez platformę RUCKUS Cloud oraz kontrolerach sieci z systemem SmartZoneOS.

System SmartZoneOS stanowi platformę skalowalnych fizycznych i wirtualnych kontrolerów sieci przeznaczonych dla dostawców usług i dużych korporacji chcących zarządzać sieciami przewodowymi i bezprzewodowymi.

Nowe udoskonalenia systemu SmartZoneOS to między innymi:

  • Współpraca z platformą Google Orion Wifi, która umożliwia operatorom sieci udział w międzynarodowym rynku usług odciążania transmisji komórkowej.
  • Dzięki standardowej obsłudze specyfikacji Hotspot 2.0 (w tym wydania 3) i RadSec, które upraszczają działanie mechanizmów OpenRoaming u dostawców usług, można zwiększyć komfort pracy abonentów, gości i tymczasowych użytkowników; operatorzy zyskują także nowe możliwości uzyskiwania przychodów z usług roamingu.
  • Przebudowany interfejs użytkownika usprawnia pracę administratorów, oferując przejrzystą nawigację, nowe opcje wyszukiwania i funkcję „ulubione”. Pozwala to skrócić czas reakcji na zdarzenia.
  • Funkcja logowania społecznościowego umożliwia operatorom zbudowanie w bardzo prosty sposób komfortowego środowiska interakcji dla gości. Rozszerzony portal przechwytujący ułatwia pracę administratorom. 

Ruckus - H550/T350